Kawa

Czy zastanawiałeś się, skąd pochodzi kawa? Odpowiedź brzmi: z całego świata! Drzewa kawowca rosną w tak zwanym „pasie kawowym”, czyli w strefie pomiędzy zwrotnikami Raka i Koziorożca, a więc ziarna mogą pochodzić zarówno z Afryki, Ameryki Południowej, jak i Azji. Trzeba jednak wielu lat doświadczenia, aby wybrać najlepsze ziarna, gdyż nawet małe wahanie klimatu wpływa na ich jakość i właściwości.

Dobry surowiec to dopiero początek – dalsza selekcja i proces palenia nadają kawie niepowtarzalne właściwości i aromat. Największymi specjalistami w obróbce kawy są Włosi. Znane na całym świecie nazwy takie jak espresso, cappuccino, macchiato itd. nie bez powodu kojarzą się z Italią. To Włosi skonstruowali pierwsze ekspresy i nadali nazwy nowo powstałym napojom (np. nazwa espresso wbrew pozorom nie pochodzi od słowa „ekspresowy”, a od włoskiego przymiotnika espressivo, czyli „wyrazisty”).

Włoska kawa

My również postanowiliśmy zaufać Włochom w doborze kawy.

Palarnia Mokasol, z którą współpracujemy, działa w Brescii od 1950 roku. Od ponad 60 lat włoscy specjaliści zajmują się wyszukiwaniem i sprowadzaniem najlepszych ziaren z całego świata, a także doborem optymalnych metod ich palenia. Dzięki temu powstają niezwykłe mieszanki pełne prawdziwej, włoskiej pasji i niepowtarzalnego smaku. Hermetyczne opakowania gwarantują, że dostarczane z Włoch ziarna zachowają pełnię swoich właściwości i aromatu.

W naszej ofercie znajdziesz także inne, przodujące marki takie jak MokaSirs, Illy, Pellini czy Lavazza.

Wybierz swoją ulubioną mieszankę lub zdaj się na nas - z przyjemnością doradzimy, która kawa będzie dla Ciebie optymalna!

Kawa

MOKASOL GRAN BAR

MOKASOL GRAN BAR MOKASOL GRAN BAR to kawa o pełnym, zdecydowanym i jednocześnie delikatnym smaku. Odznacza się doskonałą kremowością i konsystencją.

Kawa

MOKASOL F.S.

MOKASOL F.S. Kawa ziarnista MOKASOL F.S. to doskonała mieszanka charakteryzująca się mocnym i zdecydowanym smakiem.

Kawa

MOKASOL Arabica

MOKASOL Arabica MOKASOL Arabica to kawa o wyrafinowanym i wciągającym smaku, zadowalającym najbardziej wymagających klientów. Posiada ceryfikat ESPRESSO ITALIANO DI QUALITA' będący gwarancją wysokiej jakości produktu na rynku międzynarodowym.

Kawa

MOKASOL STANDARD

MOKASOL STANDARD MOKASOL STANDARD to kawa ziarnista, charakteryzująca się doskonałą konsystencją, obfitą kremowością i mocnym aczkolwiek nieagresywnym smakiem.

Zapraszamy do kontaktu

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Skontaktuj się z nami!

Aktualności

Treść po scrollowaniu i czasie
Zamknij
0
99000
5000

Please publish modules in offcanvas position.

Cookies settings